חוגי בית


חוגי בית למבוגרים


איך משחקים במשורים חשמליים בלי להיפגע?
ואיך בולעים אש?
והאם דמיינתם מישהו בסלון ביתכם נוסע על חד אופן ומשחק עם שלוש חרבות תוך הסבר משעשע ומרתק על ההיסטוריה המקוצרת של הקרקס?

ערב חווייתי, מהנה ומאלף שנבנה במיוחד עבור 10 עד 20 זוגות, המתכנסים יחד להרחיב את אופקיהם וליהנות מערב תרבותי ומהנה של כשעתיים.

הערב מועבר על ידי קוּלוּ אור, מרצה בעל השכלה אקדמית, שהינו גם אחד הלהטוטנים הטובים בארץ ומפתח טכנולוגיה פורצת דרך בתחום השילוב בין מוזיקה חיה לאמנויות קרקס.

התכנית נוגעת באופן כיפי ועם הרבה הומור בנושא הקרקס ומקומו בחיינו, ותובנות מאלפות שזורות בפעילות חווייתית שמנסיוננו נזכרים בה בהנאה עוד שבועות רבים לאחר מכן.

גם בנושאים כביכול "כבדים" (עבודת צוות מול תחרותיות, התמודדות עם מטלות מורכבות, שחרור יכולות רדומות ועוד) לא נעשה באופן אקדמי ויבש אלא תוך התנסויות מהנות ועם שילוב מנצח של צחוק ומחשבה.
בנוסף מועשרים המאזינים בהסברים קצרים ומשעשעים בנושאים כגון ההיסטוריה של הקרקס, או איזכורים שונים של זריזות ידיים ולהטוטנות במקורות היהדות.

המשתתפים בערב אינם פסיביים, אך לא נדרשים כל כישורים מוקדמים או יכולת ספורטיבית כלשהי – הפעילות מותאמת במיוחד גם ל"מאותגרים קואורדינטיבית" ולסתם עצלנים…
עם זאת, משתתף נועז אחד או שניים עשויים גם "לחצות את הקווים", ולא פעם כבר העז מישהו ואף למד לבלוע אש.

לאורך הפעילות כולה משולבים קטעי להטוטים, לוליינות וקסמים מרהיבים:

  • קטע נגינה וקצב תוך משחק בחמישה כדורים
  • גלגול כדורי בדולח על הגוף (אמנות הידועה כ Contact Manipulation)
  • הדגמות של בליעת אש ושליטה בלפידים
  • להטוטי איזון מסמרי שיער תוך משחק בחרבות
  • ועוד ועוד.

במהלך השנים האחרונות העברנו חוגי בית, סדנאות למנהלים וימי כיף בעשרות רבות של חברות וארגונים ברחבי הארץ, כגון אינטל, בזק, בנק לאומי, עלית, מפעלים קיבוציים שונים ועוד.

הפעילות כוללת הגברה ותאורה מקצועית, ומכוסה באופן מלא על ידי ביטוח צד ג' .