הפעלות כיתתיות


הפעלת כיתה

בין אם מדובר על אירוע ל"ג בעומר, הפעלת סוף שנה, מסיבת פרידה או כל אירוע כיתתי אחר – פעילות להטוטנות היא כיף גדול.

ניתן לבנות את הפעילות כך שהאירוע יתאים הן לילדי הכיתה בלבד והן לכל בני המשפחה כולל הורים ואחים קטנים. ניתן להפעיל או כיתה אחת כמו גם את השכבה או אף את בית הספר כולו.

 1. הפעלה באמנויות קרקס
  פעילות כיתה אופיינית נפתחת ברבע שעה של פרזנטציה הכוללת הסברים משעשעים והדגמות מרשימות באביזרי קרקס שונים.
  לאחר מכן כל משתתף מקבל ציוד מקצועי הכולל מגוון אביזרי קרקס (דיאבולו, פלאוורסטיק, צלחות סיבוב, כדורי ג'אגלינג, טבעות, אלות, פויז, מקלות סרט, להטוטי איזון ועוד) ומתנסה במגוון המשחקים תוך קבלת הדרכה אישית לשיפור היכולת.
  הפעילות כיפית, תורמת לפיתוח קואורדינציה, איזון גופני וריכוז, והינה בלתי תחרותית לחלוטין (אין "פרסים" וכיו"ב).
  משך הסדנה מוכתב במידה רבה על פי גיל הילדים: למוטוריקה ולקואורדינציה של ילדים בני 5 או 6 מתאימה סדנה של כ 30 דקות; ילדים בני 10, לעומת זאת, יהיו על פי רוב בשיא ההתלהבות גם אחרי 50 דקות. לכל קבוצת ילדים ולכל סדנה דינמיקה משלה, ולכן משך הזמן המדוייק הינו גמיש ונקבע בשטח.
  .
 2. הפסקה
  עוצרים את הסדנה כשהילדים עוד נלהבים, כדי להשאיר "טעם של עוד", הציוד נאסף, והילדים מוזמנים לכיבוד ולשתיה ולהפסקה של מספר דקות.
  במידה ויש תוכן משלכם שרוצים להכניס לאירוע (ברכות למורה, טקס כלשהו, מצגת וכיו"ב) זה הזמן לעשות זאת ואנו נסייע בכל הנדרש – מיקרופונים, תאורה, חיבור למערכת ההגברה וכו'.
  .
 3. מופע להטוטים
  מסיימים במופע קרקס מרהיב המשלב הומור ואינטראקציה משעשעת יחד עם להטוטים ופעלולים ברמה גבוהה: חרבות, לפידים, תרגילי איזון, בליעת אש, חד אופן, שרשראות אש מרהיבות ועוד. מוזמנים להסתכל בדף המופעים שלנו כדי לקבל רושם מוחשי יותר מקטעי הוידאו שם.

פרטים טכניים על הפעילות:

המקום האידיאלי לעריכת הפעילות הינו אולם שהינו גדול מספיק כדי להכיל את כל הילדים ושהתקרה שלו גבוהה מ 2.60 מטר, למשל אולם הספורט של בית הספר – אין מניעה לקיים גם את קטעי האש באולם סגור, שכן החומרים בהם נעשה שימוש להדלקת האש מיועדים ומתאימים לכך.

ניתן בהחלט לבצע את המופע גם בחצר או אף בפארק ציבורי, וגם בתנאים כאלו אנו דואגים להגברה ותאורה מקצועית בסיוע גנרטור מושקט וציוד מיוחד לתנאי שטח.
כדאי רק להביא בחשבון את שיש תנאים שעשויים להשפיע לרעה על המופע וכדאי לנסות ולצמצם אותם:

 • שמש
  פוגמת מאד באפקט של להטוטי האש.
  אם האירוע מתקיים בחוץ יש לבחור אזור מוצל וכדאי גם לקבוע את שעת הפעילות כך שסופה ייערך כבר בשעת ערב
 • רוח
  עשויה להפריע גם לקטעים מסויימים במופע, וגם לפעילות הילדים בסדנה.
  יש לבחור מקום מוגן מרוח
 • קרקע
  השטח עליו נערך המופע חייב להיות ישר -ולא משופע.
  מעבר לכך שהשטח יהיה מפולס, כדאי גם שהקרקע תהיה קשה.
  על אדמה, חול או משטח לא אחיד כגון דשא גבשושי, למשל, אי אפשר ליסוע על חד אופן.